Prep scores: Oct. 29

Boys cross country


• Conference 21 meet

At James Wood

Team results: 1. Millbrook 52, 2. Sherando 85, 3. Dominion 87, 4. Woodgrove 94, 5. Heritage (Leesburg) 97, 6. Loudoun County 110, 7. James Wood 137, 8. Park View (Sterling) 255

Individual results: 1. Schrank (M) 15:56.8, 2. Cox-Philyaw (16;12.6), 3. Cromwell (W) 16:46.6, 4. Pavich (D) 16:50.3, 5. Shade (JW) 16:51.6, 6. Lightbody (H) 16:57.9, 7. Whiteside (S) 17:01.8, 8. Pettit (W) 17:03.1, 9. Bloodworth (M) 17:03.6, 10. Jain (D) 17:06.2, 11. Zelman (H) 17:08.3, 12. Northover (S) 17:20.3, 13. Miller (D) 17:20.4, 14. Clark (LC) 17:22.2, 15. Powars (S) 17:27.2.

• Conference 28 meet

At Central

Team scores: 1. Loudoun Valley 34, 2. Skyline 62, 3. Central 67, 4. John Champe 70, 5. Rock Ridge 139, 6. William Monroe 155.

Individual results: 1. Hunter (LV) 16:07, 2. Roessler (JC) 16:16, 3. Cline (S) 16:23, 4. Boguki (LV) 16:27, 5. Lucy-Speidel (C) 16:32, 6. Walker (JC) 16:32, 7. Justin Haggerty (S) 16:44, 8. Morris (LV) 16:44, 9. Kiely (LV) 16:47, 10. Arnold (S) 16:50.

Central: Tristan Lucy-Speidel (5th, 16:32), Ivan Alvarado (11th, 16:56), Wyatt Robinson (14th, 17:12), Nick Waldron (18th, 17:28), Josiah Selby (19th, 17:28).

Skyline: Luke Cline (3rd, 16:23), Justin Haggerty (7th, 16:44), Demetry Arnold (10th, 16:50), Christian Madden (21st, 17:34), Tanner Steed (23rd, 17:37).

Warren County: Erik Stafira (20th, 17:32), Michael Mallery (32nd, 18:18), Kyler Johnson (44th, 21:02), Nathan McCarty (45th, 24:43).

• Conference 35 meet

At Stonewall Jackson

Team results: 1. Strasburg 21, 2. George Mason 53, 3. Luray 92, 4. Stonewall Jackson 107, 5. Clarke County 123, 6. Madison County 146, 7. Page County 198.

Individual results: 1. Middleton (STR) 18:20.77, 2. Smalls (STR) 18:38.20, 3. N. Campbell (STR) 18:42.00, 4. Jacuinde (SJ) 18:50.27, 5. D. Campbell (STR) 18:53.17, 6. Jost (GM) 18:59.66, 7. Pala (GM) 19:00.81, 8. Osborne (L) 19:03.13, 9. Liscomb (L) 19:05.53, 10. David (STR) 19:09.37, 11. Hailemariam (GM) 19:10.40, 12. Schneider (GM) 19:14.62, 13. Dors (CC) 19:15.78, 14. Tiemeyer (STR) 19:16.08, 15. Dietz (CC) 19:24.03, 16. Scholten (STR) 19:24.31.

Girls cross country


• Conference 21 meet

At James Wood

Team results: 1. Heritage (Leesburg) 65, 2. Loudoun County 68, 3. Woodgrove 87, 4. Sherando 91, 5. James Wood 105, 6. Millbrook 132, 7. Dominion 143, 8. Park View (Sterling) 248.

Individual results: 1. Kelati (H) 17:56.8, 2. Howard (LC) 19:25.4, 3. Bowman (LC) 19:33.8, 4. Dorsey (JW) 19:57.7, 5. Conner (S) 20:04.7, 6. Harrison (D) 20:06.4, 7. Harter (JW) 20:16.4), 8. Croyle (M) 20:16.8, 9. Robinson (W) 20:19.8, 10. Groll (M) 20:25.8, 11. Fleming (H) 20:29.7, 12. Kimmett (W) 20:29.8, 13. Rogers (S) 20:30.2, 14. Smith (H) 20:34.2, 15. Collins (D) 20:37.3.

• Conference 28 meet

At Central

Team scores: 1. Loudoun Valley 19, 2. John Champe 66, 3. Central 82, 4. Rock Ridge 95, 5. William Monroe 131, 6. Warren County 143, 7. Skyline 184.

Individual results: 1. C. Donohue (LV) 17:41, 2. Snyder (LV) 18:31, 3. Grainger (RR) 18:33, 4. K. Donohue (LV) 18:34, 5. Morris (LV) 19:20, 6. Keller (C) 19:25, 7. Kamienski (LV) 19:28, 8. Schuler (JC) 19:32, 9. Morrow (WC) 19:37, 10. Prior (WM) 19:41.

Central: Lexi Keller (6th, 19:25), Bethany Neri (11th, 19:55), Elsa Garcia (15th, 20:19), Ciarra Philpott (24th, 21:21), Madison Pence (21:46).

Skyline: McKayla Jackson (31st, 22:52), Morgan Meredith (34th, 23:19), Janet Nyiraamwami (37th, 24:52), Kylie Swearingen (38th, 25:01), Regan Grove (44th, 26:57).

Warren County: Claire Morrow (9th, 19:37), Felicity Caldwell (27th, 22:07), Jacquie Ris (30th, 22:38), Katie Davis (36th, 24:01), Savannah Falls (41st, 26:13).

• Conference 35 meet

At Stonewall Jackson

Team results: 1. George Mason 36, 2. Strasburg 69, 3. Stonewall Jackson 75, 4. Luray 89, 5. Clarke County 97, 6. Madison County 131, 7. Page County 162.

Individual results: 1. Sevier (GM), 2. Skotte (GM), 3. Tischler (STR), 4. Dellinger (STR), 5. Funkhouser (SJ), 6. Lewis (GM), 7. Webb (SJ), 8. Combs (STR), 9. Atkeson (GM), 10. Meinhart (GM), 11. Dellinger (SJ), 12. Shilan (MC), 13. Reed (L), 14. Sawyer (GM), 15. Mauck (PC).