Prep scores: 1-17

Saturday’s results
Boys basketball
Rams 63, Panthers 50
Strasburg 11 27 15 10 — 63
Rappahannock 14 10 5 21 — 50
Strasburg (12-2, 6-2 Bull Run)
Fincham 5 1-5 13, M. Smoot 3 0-0 9, R. Smoot 3 2-4 8, Howard 2 2-6 8, Brill 2 2-2 8, Hendricks 2 2-2 6, St. Clair 2 0-3 5, Clinedinst 1 0-0 2, Price 0 2-4 2. Totals 21 11-26 63.
Rappahannock County
Jenkins 2 2-6 6, Rutherford 1 1-4 3, B. Frye 5 6-10 16, Strickler 3 0-0 6, Gubler 0 1-2 1, C. Frye 0 2-2 2, Ramey 3 0-0 6, Racer 2 0-1 6, Palmer 2 0-0 4. Totals 18 12-25 50.
3-pointers: Strasburg 10 (M. Smoot 3, Fincham 2, Howard 2, Brill 2, St. Clair 1). Rappahannock County 2 (Racer 2).

Girls basketball
Rams 30, Generals 24
Stonewall 6 4 6 8 –24
Strasburg 9 5 6 10 –30
Stonewall Jackson (2-8, 1-4 Shenandoah)
Crigger 1 2-2 4, Green 3 1-5 7, Miller 2 0-0 4, S. Streett 1 0-0 2, Dellinger 1 0-1 2, J. Kokkonen 1 3-6 5. Totals 9 6-14 24.
Strasburg (10-5, 5-4 Bull Run)
Kel. Jenkins 4 0-1 9, Hupp 0 0-2 0, Scott 4 2-6 11, Ker. Jenkins 1 0-2 2, Melnikoff 2 0-0 4, Bischoff 2 0-0 4. Totals 13 2-11 30.
3-pointers: Stonewall Jackson none. Strasburg 2 (Kel. Jenkins 1, Scott 1).

*SVCA 45, Mt. View 32

Wrestling
Judges Invitational
at Handley
Team scores: 1. Woodgrove 416, 2. Handley 380.5, 3. Strasburg 375.5, 4. Warren County 369, 5. Clarke County 365.5.
Individual results: Warren County: Brett Binnix (106), runner-up; Zach Beckner (113) champion; Tyler Schanholtz (145) runner-up; Jacob Schneide (170) runner-up; Connor McMackin (285) champion. Strasburg: Kyle Sisk (106) fourth; Austin Cooper (113) fifth; Brandon Swink (120) third; N. Campbell (132) champion; Hunter Dean (145) champion.

Boys swimming
Sherando, Handley, Harrisonburg, Washington (W.Va.) at James Wood
Team scores: 1. Sherando 310, 2. Handley 174, 3. James Wood 171, 4. Harrisonburg 116, 5. Washington 106.
Individual results: 200 medley relay: 1. Sherando (Mayo, Linaburg, Restrepo, Medrano) 2:08.29; 200 freestyle: 1. Gusler (HAR) 2:23.76; 200 IM: 1. Costello (WA) 2:45.08; 50 freestyle: 1. Medrano (SH) 27.01; 100 fly: 1. Babington (JW) 1:02.46; 100 free: 1. Day (JW) 1:00.49; 400 free: 1. Gusler (HAR) 5:13.23; 200 free relay: 1. Sherando (Restrepo, Adams, gregory, Medrano) 1:53.05; 100 back: 1. Mayo (SH) 1:16.45; 100 breast: 1. Babington (JW) 1:13.27; 400 free relay: 1. Harrisonburg (Boonatrue, Rodriguez, Gusler, Bell) 4:25.51.

Girls swimming
Sherando, Handley, Harrisonburg, Washington (W.Va.) at James Wood
Team scores: 1. James Wood 358, 2. Sherando 266, 3. Handley 138, 4. Harrisonburg 116, 5. Washington 60.
Individual results: 200 medley relay: 1. James Wood (Jackson, Macy, Schopick, Fergus) 2:22.94; 200 free: 1. Jackson (JW) 2:31.89; 200 IM: 1. Schopick (JW) 2:48.45; 50 free: 1. Ferguson (SH) 30.19; 100 fly: 1. Schopick (JW) 1:11.63; 100 free: 1. Ferguson (SH) 1:05.58; 400 free: 1. Fergus (JW) 5:37.15; 200 free relay: 1. James Wood (Schopick, L. Sunderlin, Marcy, Fergus) 2:07.80; 100 back: 1. Jackson (JW) 1:14.30; 100 breast: 1. Marcy (JW) 1:31.64; 400 free relay: 1. James Wood (Jackson, Fergus, K. Sunderlin, L. Sunderlin) 4:46.88.