Prep scores: March 26

Baseball

Patriots 5, Lions 5
SVCA 200 001 2 — 5 9 0
Leesburg Christian 020 300 0 — 5 4 2
SVCA: Robertson, Nicholson (5) and Margaros.
LC: Rice Waters (3) and Miller.

Boys soccer

Sherando 8, Skyline 0

Girls soccer

Sherando 8, Skyline 0

Handley 2, SVCA 0

R-MA 8, Quantico 0

Boys track and field
Central Invitational
At Central
Team scores: 1. Skyline 87, Central 80, 3. William Monroe 75, 4. Strasburg 58, 5. John Champe 56, 6. Clarke County 38, 7. MMA 36, 8. Warren County 34, 9. Rappahannock County 31.
Individual results: 100: Lloyd (MMA) 10.20, 2. Callis (SKY) 11.00, 3. Vaughan (WC) 11.20; 200: 1. Darr (STR) 22.55, 2. Green (WM) 23.00, 3. Lloyd (MMA) 24.37; 400: 1. Holben (SKY) 54.10, 2. Dulaney (CC) 54.40, 3. Mallery (WC) 54.50; 800: 1. Arnold (SKY) 2:12.00, 2. Robinson (CEN) 2:13.00, 3. Bartley (STR) 2:13.00; 1,600: 1. Jenkins (RC) 4:49, 2. Steed (SKY) 4:55, 3. Walker (JC) 5:02; 3,200: 1. Jenkins (RC) 10:30, 2. Lucy-Speidel (CEN) 10:35, 3. Cline (SKY) 10:53; 110 hurdles: 1. Waters (STR) 16.10, 2. King (WM) 16.30, 3. Tate (WM) 17.90; 300 hurdles: 1. Williams (JC) 43.50, 2. King (WM) 45.90, 3. Tate (WM) 46.10; 400 relay: 1. Strasburg (Darr, Steed, Price, Funk) 45.10, 2. John Champe 46.50, 3. Skyline 46.60; 1,600 relay: 1. Strasburg (Campbell, Schlentner, Price, Darr) 3:50, 2. Central 3:52, 3. Skyline 3:56; 3,200 relay: 1. Skyline (Cline, Arnold, Steed, Madden) 8:49.50, 2. Central 9:16.70, 3. Warren County 9:21.90; High jump: 1. Hayes (WM) 6-02, 2. Robinson (JC) 5-08, 3. Kurlton (JC) 5-06; Long jump: 1. Dulaney (CC) 21-03, 2. Lloyd (MMA) 20-08, 3. Hayes (WM) 19-11; Triple jump: 1. Franklin (CEN) 39-06, 2. Lloyd (MMA) 39-03, 3. Bokanyi (CEN) 38-11; Shot put: 1. Caison (WC) 45-12.25, 2. Addi (JC) 43-04.25, 3. Wakeman (CEN) 43-03.50; Discus: 1. Clifton (SKY) 126-03, 2. Dean (WM) 122-04, 3. Palmer (RC) 119-07.

Girls track and field
Central Invitational
At Central
Team scores: 1. John Champe 126, 2. Clarke County 83, 3. Rappahannock County 79, 4. Strasburg 68, 5. Central 49, 6. Warren County 39, 7. William Monroe 39, 8. MMA 13, 9. Skyline 10.
Individual results: 100: 1. Parrott (CC) 13.10, 2. Stoute (JC) 13.10, 3. Maldonado (WC) 13.20; 200: 1. Stoute (JC) 28.82, 2. Maldonado (WC) 28.82, 3. Stephenson (CC) 29.50; 400: 1. McLean (CC) 1:04.40, 2. Endre (RC) 1:05.20, 3. Young (WM) 1:05.70; 800: 1. Spaulding (JC) 2:35, 2. Neri (CEN) 2:39, 3. Young (WM) 2:45; 1,600: 1. Tischler (STR) 5:42, 2. Prior (WM) 5:48, 3. Neri (CEN) 5:51; 3,200: 1. Wood (RC) 10:58, 2. Allen (RC) 12:18, 3. Tischler (STR) 12:30; 100 hurdles: 1. Thorne (RC) 18.00, 2. Post (WC) 18.10, 3. Estes (RC) 18.20, 300 hurdles; 1. Reed (MMA) 53.30, 2. Estes (RC) 54.40, 3. Rice (JC) 55.90; 400 relay: 1. Clarke county (Broy, Jenkins, Stephenson, Parrott) 53.60, 2. John Champe 54.90, 3. Warren County 55.70; 1,600 relay: 1. Clarke County (Jenkins, McLean, Stephenson, Parrott) 4:36, 2. Rappahannock County 4:43, 3. Strasburg 4:55; 3,200 relay: 1. Rappahannock County (Endre, Fisher, McGhee, Allen) 10:52.30, 2. Central 11:00.90, 3. Clarke county 11:31.30; High jump: 1. McLean (CC) 4-08, 2. Nichols (JC) 4-08, 3. Eyles (CC) 4-08; Long jump: 1. Stout (JC) 14-04.75, 2. Nichols (JC) 14-04, 3. McKinney (JC) 14-03.50; Triple jump: 1. Stout (JC) 31-00.50, 2. Nichols (JC) 30-06.50, 3. Eyles (CC) 29-10.25; Shot put; 1. Scott (CEN) 31-04, 2. Morgan (JC) 30-07.75, 3. Watson (CEN) 30-06.75; Discus: 1. Funkhouser (STR) 96-03, 2. Keane (STR) 92-10, 3. Hupp (STR) 89-01.