Prep scores: April 15

Wednesday’s scores

Baseball
Wildcats 11, Panthers 0 (five innings)
Rappahannock County 000 00X X-0 0 4
Warren County 630 2XX X—11 7 0
R: Midkiff, Williams (3), Frey (4) and B. Rutherford
WC: J. Rutherford, Burrola (3), France (5) and R. Rutherford
WP: Joseph Rutherford; LP: Midkiff
Record: Warren County (4-3, 4-3 Bull Run). Rappahannock (0-6,0-5 Bull Run).

Boys tennis

• Randolph-Macon Academy 5, Fredericksburg Academy 2
Singles: 1. Mimuro (R) d. DelaRosa, 9-8 (7-3); 2. Ikhinmwin (R) d. Schoedel, 8-1; 3. Zhang (R) d. Liu, 8-1; 4. Lathan (R) d. Atkins 8-6; 5. Oduntun (R) d. by forfeit.
Doubles: 1. DelaRosa/Atkins (F) d. Mimuro/Ikhinmwin, 8-3; 2. Schoedel/Liu (F) d. Walker/Ru, 8-4.
Record: R-MA (1-4, 1-3 DAC).

Mustangs 7, Falcons 2
George Mason at Central
Singles: 1. Talamonti (GM) d. Barbour, 11-9; 2. Loveland (C) d. Benmaamar, 10-8; 3. Snarr (C) d. Tislin, 11-9; 4. Suri (GM) d. Taff, 10-5; 5. Surrette (GM) d. Sherman, 10-5; 6. Beddow (GM) d. Bromley, 10-1.
Doubles: 1. Talamonti/Benaamar (GM) d. Barbour/Loveland, 10-5; 2. Tislin/Suri (GM) d. Snarr/Taff, 10-5; 3. Surette/Beddow (GM) d. Sherman/Davis, 10-2.

• Clarke County 9, Warren County 0

Girls tennis

• Warren County 9, Clarke County 0
Singles: 1. Goode (WC) d. Hutchinson, 10-1; 2. Moore (WC) d. Kosiorek, 10-3; 3. Kitzmiller (WC) d. Graham, 10-4; 4. Pauley (WC) d. George, 10-4; 5. Backstrom (WC) d. Peyton, 10-2; 6. Davis (WC) d. Forbes, 10-1.
Doubles: 1. Pauley/Goode (WC) d. Hutchinson/Graham, 8-3; 2. Moore/Kitzmiller (WC) d. Kosiorek/Peyton, 8-4; 3. Backstrom/Vogt (WC) d. Hayes/Vergara, 8-1.
Records: Warren County (5-0); Clarke County (2-7).

• George Mason 9, Central 0

Boys track and field

• Central tri-meet

Team scores: 1. Central 74.5, 2. Manassas Park 66.5, 3. Madison County 25.

Individual winners: 100: Jimmy Duvall (MP), 12.10; 200: Jimmy Duvall (MP), 24.90; 400: Carston Shockey (C), 55.80; 800: Rodney Fox (MC), 2:15.00; 1600: Rodney Fox (MC), 5:09.10; 3200: Tristan Lucy-Speidel (C), 10:19.00; 110 hurdles: Daniel George (C), 17.83; 300 hurdles: De’Ondre Twyman (MC), 44.10; 4×100 relay: Manassas Park (Ethan Garza, Jimmy Duvall, Rodney Pace, Josael Gutierrez), 47.29; 4×400 relay: Central (Carston Shockey, Saxon Franklin, Wyatt Robinson, A.J. Crider), 3:46.00; 4×800: Manassas Park (Mathias Paniagua, Kevin Escobar, Zuhayr Shaikh, Alex Shifflet), 9:09.36; High jump: T.J. Sloan (C), 5-04.00; Long Jump: Josael Gutierrez (MP), 17-11.00; Triple jump: Saxon Franklin (C), 38-08.00; Shot put: Harold Wakeman (C), 44-01.50; Discus: Forest Corado (MP), 143-01.

• Sherando 84, James Wood 46

Individual winners: 100: Nik Mikus (S), 11.90; 200: David Restrepo (S), 24.70; 400: David Restrepo (S), 53.60; 800: Andrew Shade (JW), 2:09.90; 1600: Trevor Whiteside (S), 4:33.60; 3200: Joey Costello (JW), 11:18.40; 110 hurdles: Caleb Byram (S), 20.00; 300 hurdles: Billy Brown (S), 47.00; 4×100 relay: Sherando (Zac Brown, Jacquari Hayes, Nik Mikus, Joel Wayland), 47.70; 4×400 relay: Sherando (Jacquiari Hayes, Chris Moquin, Billy Brown, N/A), 3:55.20; 4×800: James Wood (Andrew Shade, Max Lindquist, Tyler Ostinato, Joey Costello), 9:20.30; High jump: Jacquari Hayes (S), 5-06.00; Long jump: Jacquari Hayes (S), 19-06.00; Triple jump: Jacquari Hayes (S), 39-01.50; Shot put: Landon Rutherford (JW), 45-03.00; Discus: Trent McCarty (S), 149-07.50.

• Wilson Memorial, Page County at Stonewall Jackson
Team scores: 1. Wilson Memorial 95, 2. Page County 38, 3. Stonewall Jackson 30.
Individual results: 100: 1. McCauley (WM) 11.41; 200: 1. McCauley (WM) 23.13; 400: 1. Edwards (WM) 52.68; 800: 1. Wood (WM) 2:16.85; 1,600: 1. Boxley (WM) 4:55.82; 3,200: 1. Wilt (WM) 11:32.53; 100 hurdles: 1. Miller (WM) 18.02; 300 hurdles: 1. Biller (PC) 44.78; 400 relay: 1. Wilson Memorial 45.09; 1,600 relay: 1. Wilson Memorial (Edwards, Chapman, Carr, Boxley) 3:48.41; 3,200 relay: 1. Wilson Memorial (G. Boxley, Stewart, L. Boxley, Wood) 10:13.04; High jump: 1. McCauley (WM) 5-10; Long jump: 1. Biller (PC) 18-04.50; Triple jump: 1. McCauley (WM) 38-05.25; Shot put: 1. May (PC) 37-08.00; Discus: 1. McReynolds (WM) 93-09.

• Strasburg quad meet

Team scores: 1. Strasburg 89, 2. George Mason 69.50, 3. William Monroe 61, 4. Randolph-Macon Academy 18.50.

Individual winners: Long jump: Noble (GM), 18-04.25; Triple jump: Gordon (S), 34-10.00; High jump: Hayes (WM), 6-02.00; Shot put: Schaff (WM), 43-01.50; Discus: Runion (S), 118-05; 4×800 relay: George Mason, 9:21.90; 110 hurdles: Waters (S), 16.10; 100: Darr (S), 11.40; 1600: Morse (WM), 5:03.00; 4×100 relay: Strasburg (Darr, Steed, Price, Funk), 46.00; 400: Furleigh (GM), 54.10; 300 hurdles: King (WM) 44.20; 800: Bartley (S), 2:11.70; 200: Price (S), 23.90; 3200: Hailemariam (GM), 11:07.70; 4×400 relay: George Mason, 3:43.40.

Girls track and field

• Central tri-meet

Team scores: 1. Central 65, 2. Manassas Park 63, 3. Madison County 36.

Individual winners: 100: Tamra Scott (C), 14.20; 200: Katie Berry (MC), 28.70; 400: Dana Painter (C), 1:07.10; 800: Lexi Keller (C), 2:30.00; 1600: Bethany Neri (C), 5:44.74; 3200: Gabi Martinez (MP), 15:39.00; 100 hurdles: Wendy Norman (MP), 17.47; 300 hurdles: Katie Berry (MC), 50.90; 4×100 relay: Manassas Park (Wendy Norman, Mariana Cuellar, Brooke Price, Alina Nouyvanisvong), 52.83; 4×400 relay: Manassas Park (Kira Wence, Mariana Cuellar, Arielle Johnston, Alina Nouyvanisvong), 4:42.40; 4×800 relay: Manassas Park (Arielle Johnston, Ali Dodson, Asha Yassin, Kira Wence), 11:17.45; High jump: Mariana Cuellar (MP), 4-06.00; Long jump: Katie Berry (MC), 14-06.50; Triple jump: Wendy Norman (MP), 33-05.00; Shot put: Tamra Scott (C), 32-00.00; Discus: Kila Watson (C), 103-10.

• James Wood 73, Sherando 59

Individual winners: 100: Davina Lane (S), 12.60; 200: Princess Sales (JW), 27.30; 400: Alaina Brewster (S), 1:06.50; 800: Katie Rogers (S), 2:36.10; 1600: Katie Rogers (S), 5:40.50; 3200: Gillian Liedke (S), 12:51.20; 100 hurdles: Amanda Funk (JW), 17.80; 300 hurdles: Rene Rosso (JW), 51.30; 4×100 relay: Sherando (Donzailya Berg, Brianna English, Davina Lane, Ania Summers), 51.70; 4×400 relay: James Wood (Kara Norman, Kayla Shaffer, Rene Rosso, Jamie Marcy), 4:33.80; 4×800 relay: James Wood (Sophia Dorsey, Lydia Sunderlin, Halle Esparza, Maria Harter), 11:05.50; High jump: Rene Ross (JW), 4-10.00; Long jump: Rene Rosso (JW), 14-11.50; Triple jump: Rene Rosso (JW), 32-08.50; Shot put: Grace Greene (JW), 33-09.00; Discus: Sarah Johnson (JW), 118-02.

• Wilson Memorial, Page County at Stonewall Jackson
Team scores: 1. Wilson Memorial 100, 2. Stonewall Jackson 37, 3. Page County 22.
Individual results: 100: 1. Blumears (WM) 13.71; 200: 1. Blumears (WM) 28.22; 400: 1. Gibson (SJ) 1:04.16; 800: 1. Gibson (SJ) 2:30.93; 1,600: 1. Prye (WM) 5:55.19; 3,200: 1. Farley (WM) 15:25.20; 100 hurdles: 1. Miller (WM) 16.58; 300 hurdles: 1. Miller (WM) 50.66; 400 relay: 1. Wilson Memorial (Blumears, McCray, Linder, Miller) 48.01; 1,600 relay: 1. Wilson Memorial (Prye, Cook, Clayton, Harrison) 4:30.40; 3,200 relay: 1. Fosnocht, Acord, Sanders, Farley) 12:37.77; High jump: 1. McCray (WM) 4-06; Long jump: 1. Blumears (WM) 15-02.50; Triple jump: 1. Angel (WM) 30-11.00; Shot put: 1. Gray (PC) 27-09.50; Discus: 1. Marshall (SJ) 96-01.

• Strasburg quad meet

Team scores: 1. George Mason 110.50, 2. Strasburg 67.50, 3. William Monroe 40, 4. Randolph-Macon Academy 8.

Individual winners: Long jump: Larson (GM), 16-05.75; Triple jump: Fritsch (GM), 31-02.00; High jump: Boyce (S), 4-06.00; Shot put: Madichie (RMA), 33-09.00; Discus: Funkhouser (S), 111-02; 4×800 relay: George Mason, 10:48.70; 100 hurdles: Wills (GM), 17.70; 100: Holman (GM), 12.94; 1600: Sevier (GM), 5:50.40; 4×100 relay: George Mason, 55.40; 400: Young (WM), 1:05.10; 300 hurdles: Wills (GM), 52.20; 800: Rupert (GM), 2:39.40; 200: Holman (GM), 27.00; 3200: Prior (WM), 13:05.50; 4×400 relay: George Mason, 4:44.50.