Prep scores: 5-20

Wednesday’s results

Baseball
• Skyline 4, Luray 3

Softball
• Luray 23, Skyline 8

Boys tennis
Conference 28 individual singles tournament
At Central
Semifinals
Stefano Trentini (Skyline) d. Sam Snarr (Central), 6-0, 6-0
Final
Stefano Trentini (Skyline) d. Andres Armenta (John Champe), 6-2, 6-2

Girls tennis
Conference 28 individual singles tournament
At Central
Semifinals
Jayme Goode (Warren County) d. Kaylee Venable (Skyline), 7-5, 6-4
Final
Anahita Moseberry (John Champe) d. Jayme Goode (Warren County), 6-2, 6-1

Boys track and field
Conference 21 meet
At Millbrook
Team results: 1. Loudoun County 173, 2. Millbrook 130, 3. Sherando 102, 4. Woodgrove 59.5, 5. James Wood 46, 6. Heritage 44.5, 7. Dominion 36, 8. Park View 31.
Individual results: 3,200 relay: 1. Loudoun County (Cambetes, Clark, Dineen, Zartman) 8:25.65, 2. Dominion 8:28.71, 3. Sherando 8:31.54, 4. Woodgrove 8:42.63, 5. Heritage 9:00.79, 6. James Wood 9:08.58; 110 hurdles: 1. Devart (MB) 16.00, 2. Faint (MB) 16.22, 3. Mallon (LC) 16.67, 4. Odegaard (LC) 16.96, 5. Thomas (LC) 17.55, 6. Smith (MB) 17.70; 100: 1. Jackson (LC) 11.42, 2. Pittas (LC) 11.54, 3. Durrer (LC) 11.58, 4. Briscoe (LC) 11.61, 5. Baah (LC) 11.72, 6. Walls (PV) 11.80; 1,600: 1. Cox-Philyaw (MB) 4:19.66, 2. Whiteside (SH) 4:20.47, 3. Schrank (MB) 4:23.43, 4. Pettit (WO) 4:27.49, 5. Shea (SH) 4:29.15, 6. Pavich (DOM) 4:31.08; 400 relay: 1. Loudoun County (Baah, Briscoe, Jackson, Taylor) 44.70, 2. Millbrook 44.86, 3. Woodgrove 45.34, 4. Heritage 46.21, 5. James Wood 46.34, 6. Sherando 47.94; 400: 1. Durrer (LC) 51.23, 2. Pittas (LC) 51.28, 3. Blackwell (WO) 52.13, 4. Magill (DOM) 52.83, 5. Pelenda (HER) 53.07, 6. Restrepo (SHE) 53.07; 300 hurdles: 1. Faint (MB) 41.94, 2. Mooney (PV) 42.66, 3. Smith (MB) 43.02, 4. Devart (MB) 43.10, 5. Blackwell (WO) 43.91, 6. Watts (WO) 44.31; 800: 1. Cox-Philyaw (MB) 1:58.25, 2. Whiteside (SH) 1:59.59, 3. Shade (JW) 2:00.81, 4. Miller (DOM) 2:01.75, 5. Northover (SH) 2:03.13, 6. Pettit (WO) 2:03.65; 200: 1. Jackson (LC) 22.86, 2. Pelenda (HER) 22.93, 3. Durrer (LC) 23.26, 3. Pittas (LC) 23.26; 5. Quecedo (MB) 23.56, 6. Coleman (SH) 23.61; 3,200: 1. Schrank (MB) 9:56.97, 2. Pearson (SH) 10:08.03, 3. Lindquist (JW) 10:09.07, 4. Pavich (DOM) 10:09.98, 5. Lightbody (HER) 10:14.69; 6. Vaka (LC) 10:20.15; 1,600 relay: 1. Sherando (Restrepo, Coleman, Northover, Whiteside) 3:30.64, 2. Woodgrove 3:32.14, 3. Millbrook 3:35.85, 4. Heritage 3:39.63, 5. Park View 3:40.16, 6. James Wood 3:40.40; High jump: 1. Mallon (LC) 6-02, 2. Jackson (LC) 5-10, 3. Shipp (WO) 5-08, 4. Doering (HER) 5-06, 4. Thomas (LC) 5-06, 6. Johnson (MB) 5-04; Long jump: 1. Hayes (SH) 20-11.00, 2. Jackson (LC) 20-05.50, 3. Vitagliano (JW) 20-00.25, 4. Mooney (PV) 19-08.75, 6. Pitttas (LC) 19-03.00; Triple jump: 1. Mooney (PV) 42-10.00, 2. Baah (LC) 41-06.50, 3. Hayes (SH) 40-11.50, 4. Johnson (MB) 40-03.50, 5. Jackson (LC) 40-03.50, 6. Shipp (WO) 37-08.75; Discus: 1. McCarty (SH) 135-10, 2. Blauer (WO) 121-02, 3. Smith (LC) 120-03, 4. Rutherford (JW) 115-06, 5. Blake (DOM) 114-03, 6. Russell (MB) 113-02; Shot put: 1. McCarty (SH) 46-00.50, 2. Rutherford (JW) 45-02.00, 3. Russell (MB) 43-09.00, 4. Brandon (MB) 41-09.00, 5. Chavez (SH) 41-01.50, 6. Smith (LC) 40-09.00.

Girls track and field
Conference 21 meet
At Millbrook
Team results: 1. James Wood 135, 2. Loudoun County 121.8, 3. Sherando 83.3, 4. Heritage 76.8, 5. Millbrook 71, 6. Woodgrove 69, 7. Park View 40, 8. Dominion 25.
Individual results: 3,200 relay: 1. Loudoun County (Anteneh, Malloy, Ramey, VanNuys) 10:14.95, 2. Woodgrove 10:15.35, 3. James Wood 10:27.00, 4. Heritage 10:45.68, 5. Sherando 10:51.72, 6. Millbrook 11:29.03; 100 hurdles: 1. Lane (SH) 15.18, 2. Schrank (MB) 15.89, 3. Rosso (JW) 16.04, 4. Funk (JW) 17.26, 5. Johnson (LC) 17.63, 6. Robinson (WO) 18.07; 100: 1. Adlam (PV) 12.76, 2. Jones (HER) 12.99, 3. Summers (SH) 13.07, 4. Sales (JW) 13.11, 5. Hayba (WO) 13.14, 6. Norman (JW) 13.16; 1,600: 1. Kelati (HER) 5:09.67, 2. Mackenzie (HER) 5:11.69, 3. Howard (LC) 5:13.99, 4. Harrison (DOM) 5:17.67, 5. Collins (DOM) 5:26.84, 6. Dahimene (MB) 5:32.98; 400 relay: 1. James Wood (Sales, Ferrulli, Marcy) 50.78, 2. Park View 51.64, 3. Woodgrove 52.59, 4. Loudoun County 53.81, 5. Heritage 54.20, 6. Millbrook 56.86; 400: 1. Schrank (MB) 1:01.91, 2. Galvin (LC) 1:02.78, 3. Ferruli (JW) 1:03.34, 4. Dalesandro (LC) 1:03.51, 5. Lynham (WO) 1:03.96, 6. Fesharaki (WO) 1:05.44; 300 hurdles: 1. Lane (SH) 45.68, 2. Rosso (JW) 48.12, 3. Schrank (MB) 49.81, 4. Clewis (WO) 50.67, 5. Robinson (WO) 51.72, 6. Ramey (LC) 51.91; 800: 1. Mackenzie (HER) 2:24.11, 2. Collins (DOM) 2:25.26, 3. Rogers (SH) 2:26.94, 4. Croyle (MB) 2:27.41, 5. Groll (MB) 2:28.52, 6. Malloy (LC) 2;28.52; 200: 1. Lane (SH) 25.64, 2. Summers (SH) 26.93, 3. Dalesandro (LC) 27.03, 3. Jones (HER) 27.03, 5. Sales (JW) 27.17, 6. Galvin (LC) 27.33; 3,200: 1. Kelati (HER) 10:59.17, 2. Howard (LC) 11:52.38, 3. Conner (SH) 12:09.07, 4. Anteneh (LC) 12:10.85, 5. Spears-Heinel (WO) 12:14.03; 6. Harrison (DOM) 12:18.95; 1,600 relay: 1. Woodgrove (Clewis, Fesharaki, Hayba, Lynham) 4:16.24, 2. James Wood 4:20.22, 3. Heritage 4:22.02, 4. Loudoun County 4:23.57, 5. Millbrook 4:32.25, 6. Sherando 4:40.11; High jump: 1. Morton (LC) 5-00, 2. Richardson (HER) 4-11, 3. Helstrom (PV) 4-11, 4. Rosso (JW) 4-11, 5. Berg (SH) 4-08, 6. Lane (SH) 4-08; Long jump: 1. Adlam (PV) 17-06.00, 2. VanderToorn (MB) 16-11.25, 3. Rosso (JW) 16-04.75, 4. Dalesandro (LC) 16-04.00, 5. Morton *LC) 16-01.75, 6. Norman (JW) 16-01.75; Triple jump: 1. Rosso (JW) 36-04.00, 2. Morton (LC) 35-09.00, 3. Ferrulli (JW) 33-04.00, 4. VanderToorn (MB) 32-03.50, 5. Buza (MB) 31-03.50, 6. Robinson (WO) 30-07.75; Discus: 1. Johnson (JW) 118-06, 2. Manni (LC) 117-02, 3. Greene (JW) 116-02, 4. Lockhart (MB) 111-10, 5. Combs (SH) 103-04, 6. Wyatt (MB) 101-00; Shot put: 1. Greene (JW) 35-03.00, 2. Manni (LC) 34-11.00, 3. Johnson (JW) 33-00.00, 4. Kaur (WO) 32-04.50, 5. Miller (LC) 32-03.00, 6. Washington (WO) 31-10.50.