Prep scores: May 19

Tuesday’s results

Baseball

Warriors 10, Colonels 0, 6 innings
Sherando 331 402–10 10 0
James Wood 000 000– 0 0 1
S: Whitacre, Michaud (4) and Stevenson.
JW: Duggan, Whitacre (2), Malsch (5) and Kerns.
WP — Whitacre (4-2). LP — Duggan.

• William Monroe 5, Strasburg 0

• Page County 3, Stonewall Jackson 2

Softball

• Clarke County 6, Strasburg 5

• Sherando 11, Millbrook 5

• Page County 22, Stonewall Jackson 0

Boys soccer

• Sherando 5, James Wood 0

• Stonewall Jackson 4, Page County 3

Girls soccer

• Sherando 3, Woodgrove 1

• George Mason 8, Warren County 0

• Stonewall Jackson 9, Page County 0

Boys track
Conference 35 meet
At Strasburg
Team results: 1. Clarke County 119, 2. Strasburg 105, 3. George Mason 97, 4. Madison County 59, 5. Stonewall Jackson 58, 6. Luray 33, 7. Page County 22.
Individual results: Long jump: 1. Dulaney (CC) 20-02.75, 2. Darr (STR) 20-00.50, 3. Twyman (MC) 19-08.00, 4. Noble (GM) 19-05,75, 5. Pugh (SJ) 18-06.50, 6. Thomas (GM) 18-02.50; Triple jump: 1. Dulaney (CC) 40-03.25, 2. Twyman (MC) 38-11.50, 3. Bonett (CC) 38-10.00, 4. Pugh (SJ) 38-03.50, 5. Knauff (SJ) 38-01.00, 6. McGrady (L) 36-07.50; High jump: 1. Banks (SJ) 5-08, 2. Waters (CC) 5-08, 3. Twyman (MC) 5-06, 4. Price (STR) 5-06, 5. Blank (SJ) 5-04, 6. Stallworth (CC) 5-02; Shot put: 1. Clements (L) 42-03.00, 2. Price (MC) 42-02.00, 3. Riley (STR) 39-03.00, 4. Day (STR) 38-10, 5. Painter (PC) 38-10, 6. McGrady (L) 38-09; Discus: 1. Nappi (CC) 142-01, 2. Riley (STR) 131-00, 3. Runion (STR) 125-11, 4. Bonett (CC) 119-08, 5. Espina (GM) 119-02; 6. Price (MC) 118-11; 110 hurdles; 1. Waters (STR) 15.96, 2. Biller (PC) 16.94, 3. Coulson (GM) 18.20, 4. Bonett (CC) 18.47, 5. Falter (L) 19.48, 6. Haines (STR) 20.20; 100: 1. Dulaney (CC) 11.72, 2. Smith (SJ) 11.79, 3. Price (STR) 12.00, 4. Keim (CC) 12.16, 5. Turner (PC) 12.16, 6. Knauff (SJ) 12.20; 1,600: 1. Gilmour (GM) 4:54.74, 2. Davis (STR) 4:57.56, 3. Menon (GM) 5:00.29, 4. Fletchall (GM) 5:01.05, 5. Supthin (L) 5:01.70, 6. Andrews (PC) 5:08.19; 400 relay: 1. Strasburg (Darr, Steed, Price, Funk) 44.92, 2. Clarke County 45.28, 3. George Mason 45.61, 4. Luray 47.03, 5. Madison County 51.09, 6. Stonewall Jackson 59.25; 400: 1. Smith (SJ) 52.20, 2. Twyman (MC) 52.76, 3. McGrady (L) 53.68, 4. Sorrells (SJ) 54.04, 5. Mineo (GM) 54.43, 6. Davis (GM) 54.55; 300 hurdles: 1. Waters (STR) 43.49, 2. Biller (PC) 43,73, 3. Pugh (SJ) 44.68, 4. Desantis (CC) 46.59, 5. Banks (SJ) 47.74, 6. Dodge (GM) 47.75; 800: 1. Dors (CC) 2:05.97, 2. Turner (MC) 2:05.97, 3. Bartley (STR) 2:08.71, 4. Furleigh (GM) 2:11.20, 5. Dietz (CC) 2:11.30, 6. Gilmour (GM) 2:11.32; 200: 1. Darr (STR) 22.71, 2. Dulaney (CC) 23.52, 3. Noble (GM) 23.84, 4. Sensharma (GM) 24.00, 5. Smith (SJ) 24.00, 6. Keim (CC) 24.85; 3,200: 1. Hailemariam (GM) 10:59.93, 2. Pala (GM) 11:34.60, 3. Warner (GM) 11:40.52, 4. Ervin (CC) 11:43.70, 5. Payne (CC) 11:45.57, 6. Woods (L) 11:45.57; 1,600 relay: 1. George Mason (Furleigh, Mineo, Schnieder, Sensharma) 3:34.83, 2. Strasburg 3:39.38, 3. Clarke County 3:40.62, 4. Stonewall Jackson 3:40.86, 5. Madison County 3:42.85, 6. Luray 3:56.50; 3,200 relay: 1. Madison County (Fox, Gibson, Pierson, Turner) 8:52.23, 2. Clarke County 9:00.44, 3. George Mason 9:38.00, 4. Luray 9:44.74.

Girls track
Conference 35 meet
At Strasburg
Team scores: 1. George Mason 140, 2. Clarke County 99, 3. Strasburg 70, 4. Madison County 56, 5. Luray 53, 6. Stonewall Jackson 46, 7. Page County 18.
Individual results: Long jump: 1. Larsen (GM) 16-08, 2. Lettau (CC) 16-05, 3. Bloomgarden (GM) 15-11, 4. Berry (MC) 15-08, 5. Davis (STR) 15-05, 6. Stephenson (CC) 15-04; Triple jump: 1. Coates (MC) 11-04.50, 2. Drake (L) 32-01.50, 3. Lettau (CC) 32-00.00, 4. Davis (STR) 31-08.25, 5. Fritsch (GM) 31-05.50, 6. Kibler (CC) 31-04.50; High jump: 1. McLean (CC) 4-06, 2. Eyles (CC) 4-06, 3. Berry (MC) 4-06, 3. Boyce (STR) 4-06, 5. Palmer (CC) 4-06, 6. Sevier (GM) 4-04; Shot put; 1. Graves (MC) 30-04, 2. Gray (PC) 30-02, 3. Waters (PC) 29-03, 4. Hupp (STR) 28-08, 5. Funkhouser (STR) 28-08, 6. Gray (PC) 28-06; Discus: 1. Funkhouser (STR) 116-08, 2. Keane (STR) 109-03, 3. Hupp (STR) 102-06, 4. Marshall (SJ) 95-04, 5. Gray (PC) 93-11, 6. Graves (MC) 92-09; 100 hurdles: 1. Willis (GM) 17.80, 2. Misquith (SJ) 18.40, 3. Eyles (CC) 18.76, 4. Dudley (L) 18.87, 5. Palmer (CC) 18.96, 6. Lohr (MC) 19.10; 100: 1. Smith (GM) 13.59, 2. Drake (L) 13.70, 3. Ankuma (GM) 13.90, 4. Jenkins (CC) 13.91, 5. Green (L) 13.94, 6. Reibeling (GM) 13.99; 1,600: 1. Tischler (STR) 5:36.84, 2. Kutchma (GM) 5:55.90, 3. Webb (SJ) 5:58.89, 4. Meinhart (GM) 6:10.00, 5. Abel (GM) 6:19.80, 6. Smith (L) 6:23.82; 400 relay: 1. Clarke County (Broy, Stephenson, Jenkins, Parrott) 52.61, 2. George Mason 52.98, 3. Luray 53.74, 4. Strasburg 54.04, 5. Madison County 55.61, 6. Page County 57.27; 400: 1. Berry (MC) 1:02.95, 2. Amrich (STR) 1:03.56, 3. Beahm (L) 1:06.11, 4. McLean (CC) 1:06.49, 5. Bigwood (SJ) 1:07.40, 6. Hansen (GM) 1:09.41; 300 hurdles: 1. Willis (GM) 50.71, 2. Misquith (SJ) 52.86, 3. Berry (MC) 52.97, 4. Dudley (L) 53.63, 5. Coates (MC) 55.01, 6. Lyman (MC) 55.36; 800: 1. Gibson (SJ) 2:29.90, 2. Rupert (GM) 2:34.14, 3. Lewis (CC) 2:38.41, 4. Sawyer (GM) 2:42.20, 5. Berry (L) 2:44.34, 6. Willis (GM) 2:47.73; 200: 1. Holman (GM) 26.46, 2. Parrott (CC) 27.51, 3. Larsen (GM) 27.84, 4. Bloomgarden (GM) 28.02, 5. Drake (L) 28.43, 6. Stephenson (CC) 28.75; 3,200: 1. Funk (GM) 12:09.51, 2. Tischler (STR) 12:10.25, 3. Sevier (GM) 12:24.60, 4. Timar-Wilcox (GM) 12:29.55, 5. Skotte (GM) 12:41.93, 6. Snead (CC) 12:57.25; 1,600 relay: 1. Clarke County (Parrott, Stephenson, Jenkins, McLean) 4:22.49, 2. Stonewall Jackson 4:27.32, 3. George Mason 4:36.58, 4. Madison County 4:37.77, 5. Luray 4:44.89; 3,200 relay: 1. Clarke County (Roberts, Lewis, Mettenberg, Snead) 11:19.25, 2. Luray 11:38.43.