Wednesday's results

Baseball

Varsity

Knights 5, Wildcats 4

Spotsylvania 100 022 0 -- 5 10 6

Warren County 020 002 x -- 4 3 1

S: Baker, Castle (7) and Olsberg.

WC: Arnold and Dodson.

WP -- Baker; LP -- Arnold (3-2).

Records: Warren County 7-4; Spotsylvania 8-6.

Junior varsity

Spotsylvania 11, Warren County 1

Softball

Varsity

Wildcats 10, Knights 0, 5 innings

Spotsylvania 000 00--0 1 0

Warren County 114 4x--10 12 1

S: Rodgers, Wood (4)

WC: Keener

WP--Keener. LP--Rodgers.

Leaders: Warren County: Jayda Saulsbury 3-for-3, 1 run scored, 1 RBI; Elizabeth Keener 3-for-3, 1 run scored, 1 RBI, complete game pitched, 1-hitter, 8 K's; Alegend Baltimore-Lane 2-for-3, 2 runs scored, 2 RBIs; Karleigh Crabill 2-for-3, 1 run scored, 1 RBI; Chase Roltsch 3 RBIs, 1 run scored.

Record: Warren County: 10-1.

Strasburg 12, George Mason 0

Leaders: Strasburg: Madi Foltz 3-for-4, 3 runs scored; Kaitlyn Capps 3-for-4, 2 runs scored, 3 RBIs, threw 2-hitter, 2 K's; Morgan Richards 2-for-3, 2 runs scored, 2 RBIs.

Junior varsity

Spotsylvania 6, Warren County 5

Boys tennis

Brentsville 9, Skyline 0

Girls tennis

Page County 7, Warren County 2

Brentsville 6, Skyline 3

Boys track and field

James Wood, Handley, Millbrook at Sherando

Team results: 1. Sherando 92, 2. James Wood 65.3, 3. Handley 60.6, 4. Millbrook 20.

Individual results: High jump: 1. Freeman (JW) 6-04; Long jump: 1. Hayes (S) 20-08.25; Triple jump: 1.Agard (S) 41-11; Discus: 1. Newman (H) 157-03; Shot put: 1. Allen (S) 60-09; 3,200 relay: 1. Sherando (Waits, Williams, Sheetz, Schultz) 8:59.54; 110 hurdles: 1. Lane (S) 12.87; 100: 1. Ashe (H) 11.29; 1,600: 1. Waits (S) 4:39.01; 400 relay: 1. James Wood 44.29; 400: 1. Torres (M) 54.94; 300 hurdles: 1. Agard (S) 41.87; 800: 1. Shade (JW) 2:10.86; 200: 1. Imoh (H) 22.61; 3,200: 1. Angus (M) 11:19.72; 1,600 relay: 1. James Wood 3:38.25.

Girls track and field

James Wood, Handley, Millbrook at Sherando

Team results: 1. James Wood 75, 2. Sherando 69.5, 3. Millbrook 52, 4. Handley 32.5.

Individual results: High jump: 1. Sandy (JW) 4-08; Long jump: 1. Purdy (M) 15-06; Triple jump: 1. Roberts (S) 35-00.50; Discus: 1. Carlson (S) 115-10; Shot put: 1. Carlson (S) 33-11; 100 hurdles: 1. Fulton (M); 100: 1. Mack (S) 12.87; 1,600: 1. Edlich (M) 5:27.49; 400 relay: 1. Sherando (Agard, Hayes, Roberts, Mack) 51.27; 400: 1. Rose (JW) 1:03.60; 300 hurdles: 1. Purdy (M) 48.34; 800: 1. Beatty (JW) 2:33.13; 200: 1. Posadas (H) 26.66; 3,200: 1. Brown (S) 13:47.71; 1,600 relay: 1. Sherando (Agard, Robinson, Corbitt, Roberts) 4:21.27.